Haber

Sabancı Üniversitesi’nden 9 genç bilim insanı BAGEP ödülüne layık görüldü

Sabancı Üniversitesi’nden 9 genç bilim insanı Bilim Akademisi Genç Bilim İnsanı Ödül Programı’na (BAGEP) layık görüldü.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Bilim Akademisi tarafından her yıl üstün başarı gösteren genç bilim insanlarını tespit edip ödüllendirmek ve yeni araştırmalara destek olmak amacıyla verilen BAGEP ödülünün sahipleri belli oldu.

Sabancı Üniversitesi bu yıl 9 ödüle layık görülerek en çok ödül alan üniversite oldu.

Gökalp Alpan, matematik; Burcu Saner Okan, malzeme mühendisliği; Murat Kaya Yapan, elektrik elektronik mühendisliği; Burak Koçuk, endüstri mühendisliği; Işık Mustafaoğlu Varol, biyoloji; Morteza Ghorbani, makine mühendisliği, Eren Günseli ve Junko Kanero, psikoloji; Sinem Erdoğan İşkorkutan ise tarih alanındaki çalışmalarıyla BAGEP Ödülü’ne layık görülen genç bilim insanları arasında yer aldı.

Sabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, bilimi her zaman birincil rehberleri olarak aldıklarını belirterek, şunları söyledi:

“Gerek eğitim programlarımızın kalitesi ve özgünlüğü gerekse bilim dünyasına katkılarımız ile dünyanın önde gelen araştırma üniversitelerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz. Bu anlamda öncü ve fark yaratan araştırma faaliyetleri yürütüyoruz. Türkiye’den ve yurt dışından aldığımız proje vakıfları ile fakülteler ve merkezler.” ??????

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu