Haber

Gündemde olmayan Shakira’ya vergi kaçakçılığından dava açıldı: Üstelik hapse atılması isteniyor!

Ünlü Kolombiyalı müzisyen Shakira’yı tanımayan yoktur. Biliyorsunuz sadece şarkılarıyla değil özel hayatıyla da gündemde. Bu sefer gündeme gelme sebebi hakkında ‘vergi kaçakçılığı’ iddiasıyla açılan dava. Ayrıca ünlü şarkıcı Shakira’nın 8 yıl hapis cezası isteniyor.

Ayrıntılara bir göz atalım!

Çoğumuz tarafından Dünya Kupası’nda seslendirdiği “Waka Waka” müziğiyle tanınan Shakira, son dönemde gündemde.

Shakira dünya magazin gündeminde öyle bir yere sahip ki attığı her adım ses getirmeyi başarıyor. Doğal özel hayatıyla ilgili son gelişmeler de çok ses getirdi.

Shakira, 11 yıllık erkek arkadaşı futbolcu Pique tarafından aldatıldı.

Pique, bu duruma aldırmadan aldattığı bayanla birlikte görülmeye başlandı. Olağan bu olayların ardından Shakira’nın özel hayatı hiç olmadığı kadar çok konuşulmaya başlandı.

Ayrılık hikayesi bir yana Shakira, hakkında başlatılan soruşturmayla gündemde.

Bir İspanyol mahkemesi, 2018’de Shakira hakkında hileli gelir ve servet vergilendirmesi nedeniyle soruşturma başlattı.

İspanyol mahkemesinden yapılan açıklamada, Shakira hakkında “gelir ve servet vergisinde dolandırıcılık” suçundan yeni bir soruşturma başlatıldı.

Shakira’nın 2012 ve 2014 yılları arasında toplam 14,5 milyon avro vergi borcu olduğu bildirildi. Bu suçlamalar nedeniyle müzisyenin ilk davada sekiz yıla kadar hapis cezası istendi.

2012-2014 ortasında zamanının yarısından fazlasını İspanya’da geçiren ünlü şarkıcının bu ülkede vergi ödemesi gerektiği söyleniyor. Bahamalar’da ikamet ettiği de belirtilmelidir.

Shakira, ilk soruşturmada kendisine yöneltilen iddiaları reddetmişti. Ancak şimdi ikinci soruşturmayla ilgili olarak kendisinden herhangi bir yanıt alamamıştı.

Shakira’nın hukuk grubundan önümüzdeki günlerde yanıt bekleniyor.

Bakalım nasıl olacak?

narliderehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu