Ekonomi

United ve IAG’nin de aralarında bulunduğu havayollarının Redburn’deki deneyimi azaldı

Redburn Atlantic, Salı günü yayınladığı bir raporda United Airlines’ın (UAL) notunu Buy’dan Nötr’e düşürdü ve Avrupalı ​​taşıyıcılar Air France’ın (AFLYY) Sell’e notunu verirken, International Consolidated Airlines Group’un (ICAGY) ve Wizz Air’in (WZZZY) notunu düşürdü. ) Nötr olarak düzeltildi.

Hem ABD hem de Avrupalı ​​havayolu şirketlerinin değerlendirildiği analizde şirket, Avrupalı ​​bütçe taşıyıcılarını tercih ettiğini belirtti.

“Uçmaya ilgi güçlü, rezervasyonlar yüksek seviyelerde ve ücret geri bildirimleri çoğunlukla olumlu. Ancak geçen yaz yaşanan güçlü ücret artışlarının ardından, 2024 yılı boyunca ücret artışlarını sürdürmek zor olacak” yorumunu yaptı.

“Başarının anahtarının havayolu kapasitesinin geliştirilmesine ve rekabetin yoğunluğuna bağlı olduğuna inanıyoruz. Avrupa kısa mesafe pazarı en uygun konumda.” diye devam ettiler.

Öte yandan Redburn, ABD’deki uçuş tedariği konusunda temkinli davrandığını belirterek, 2019’a kıyasla koltuk sayısı bakımından yüzde 13 daha büyük olacağını iddia ettikleri filo büyüklüğündeki öngörülen genişlemeye dikkat çekti.

Şirket, “Yurt içi fiyatlarda beklenen keskin toparlanmanın fazla iyimser olabileceğinden endişe duyuyoruz” dedi. “2023 yılına kadar uzun mesafe uçuş arzı konusunda iyimser olmaya devam etsek de, son analizlerimiz bizi daha az umutlu hale getirdi.”

Sonuç olarak Redburn, Ryanair ve easyJet’i başarılı olma ihtimali en yüksek havayolları olarak görüyor.

Bu makale yapay zeka yardımıyla üretilmiş, tercüme edilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla ayrıntı için lütfen Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu