Haber

İsrail ordusuyla ilgili gerçek… ABD’li eski istihbaratçı Scott Ritter: Hamas onları bekliyor

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları’nın 7 Ekim sabahı “Aksa Tufanı” adı verilen kapsamlı bir baskın başlatmasının ardından İsrail’in Gazze’de başlattığı katliamlar 15’inci gününe girdi. Gazze saldırılarında şehit sayısı 1756’sı çocuk olmak üzere 4 bin 385’e yükseldi. İsrailli Binbaşı David Baruch, Hizbullah’ın İsrail’e karşı ikinci bir cephe açmasından ciddi endişe duyduklarını söyledi. Gazze-Mısır sınır kapısı insani yardım tırlarının geçişine açıldı.

İsrail’in tekrarlanan kara operasyonları “hazırız”Bildiri verilmesine rağmen günlerdir beklenen atılım gerçekleşmedi/yapılamadı.

Eski ABD Deniz Piyadeleri istihbarat subayı ve savunma uzmanı Scott Ritter, İsrail’in neden henüz kara operasyonuna başlamadığı ve İsrail ordusunun dünyanın izlediği bombalı katliamdaki gerçekleri konusunda çığır açıcı açıklamalarda bulundu.

“ÖLÜME KORKUYORLAR”

İşte Scott Ritter’in Gazze’deki duruma ve İsrail ordusunun gerçekliğine ilişkin değerlendirmeleri;

İsrailliler şu anda ölesiye korkuyorlar. 360 bin yedek askeri geri çağırdılar. Bunu anlayalım. Nüfusun birden fazlası 2,5 yıldır askerlik yapıyor. İsrail ordusu hiç iyi değil. Bazı birimlerin, özel kuvvetlerin ve teknik birimlerin güzel yetenekleri var. Ama ana unsurlar; Piyade birlikleri ve zırhlı birlikler ise hiç yeterli değil. Aslında daha da az pürüzsüz hale geldiler.

“İSRAİL ASKERİNİN YAPTIĞI VAHŞİ BİR İŞLEMDİR!”

Çünkü Batı Şeria’da polis görevi yapmak için muharebe görevlerinden alındılar. Zamanlarının çoğunu Batı Şeria sokaklarında volta atarak, 10 yaşında bir çocuğun kolunun nasıl kırılacağını, 15 yaşında bir kızın nasıl dövüleceğini veya 60 yaşında bir adamın karnından nasıl vurulacağını öğrenmekle geçiyor. . Yaptıkları budur. Vahşi istila! Birçokları için bu son derece moral bozucu.

ASKERLER GAZZE’YE GİRMEKTEN NEDEN ÖLÜMÜNDEN KORKUYOR?

Şimdi bu askerler geri döndü! Ve İsrail’de kimsenin yapmak istemediği şeyleri yapacaklar. Gazze’ye Giriyoruz! Çünkü 2014’te oraya gittiklerinde Hamas karşılık verdi. 2006’da Hizbullah’a karşı savaştılar. Hizbullah da karşılık verdi. İsrail ordusu gerçekten güzel değil. Ve onun ölümünden korkuyorlar.

“HAMAS ONLARI BEKLİYOR, YOLA ÇIKACAKLAR”

Çünkü Hamas onları bekliyor. Bu büyük bir tuzaktır ve İsrail istihbaratı kördür; Nerede olduklarını bilmiyorlar. İçeri girip araştırma yapmak zorunda kalacaklar ve araştırırken havaya uçacaklar, tuzağa düşürülecekler ve yok olacaklar.

“İKİ CEPHEDE BAŞARISIZ OLACAKLARINI EGZERSİZ YOLUYLA İKİ KEZ ÖĞRENDİLER”

Ve bunu biliyorlar. Onları korkutan şey, Gazze’ye girdiklerinde artık tüm birlikleriyle savaşın ortasında olmalarıdır. Bunu yaparlarsa ve Hizbullah Kuzey’den cephe açarsa İsrail’in elinde hiçbir şey kalmaz. Var olsalar bile Hizbullah’ı yenemezler. Biliyorlar çünkü geçen yıl ‘Ateş Arabaları’ tatbikatı, bu yıl da ‘Sıkı El’ tatbikatı yaptılar.

Bu 2 büyük tatbikatta İsrail gücünü test etti; Batı Şeria’da Hamas’a, Kuzey’de ise Hizbullah’a karşı başarısız oldular. Bunu yapabilecek kaynaklara sahip değiller. İran füzelerle savaşa katılırsa tamamen kilitlenecek.

“ABD DESTEĞİ İSRAİL’İ KURTARMAZ”

Şimdi ABD müdahale etti. Hizbullah’a ve İran’a karşı caydırıcı olmak, gücümüzü göstermek. İşe yaramıyor. Bu, 2 bin denizci taşıyan 2 uçak gemisinin desteğiyle kazanılabilecek bir savaş değil. Bundan sonra hiçbir şey yok. Gerçek şu ki; İsrail son derece zayıf. Saldırıya karşı son derece savunmasız. Son derece korkuyor! Ve ABD’nin buna bir çözümü yok!

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu