Haber

Yılmaz: “Pençe Kılıç Harekatı ile net bir mesaj verilmiştir”

AK Parti Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz, Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından düzenlenen Pençe Kılıç Harekatından terör örgütünün siyasi uzantıları ve işbirlikçilerinin rahatsız olduğunu ve sivillerin vefatına neden olan teröristleri savunma peşine düştüklerini belirterek, “Alçaklardan hain saldırıların hesabı sorulmuştur. Bu operasyon ile ülkemiz bir kez daha, güçlü bir şekilde, ‘milli güvenlik benim kırmızı çizgim’ mesajını dünyaya net bir şekilde vermiştir” dedi.

Yılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Bir gece ansızın gelebiliriz” diyerek, terör örgütü hedeflerine karşı yeni bir operasyonun sinyalini vermesinin ardından, Türk Silahlı Kuvvetlerince Suriye’nin ve Irak’ın kuzeyine eş zamanlı olarak düzenlenen Pençe Kılıç Harekatının başarıyla icra edildiğini söyledi. Terör örgütünün nasıl bir tehdit oluşturduğunu, nasıl canice saldırılar gerçekleştirebildiğini Mersin’de, Taksim’de, Karkamış’ta düzenlenen hücumlarla da görüldüğünü tabir eden Yılmaz, üç hücumun da Pençe Kılıç Harekatının ne kadar haklı olduğunu bir sefer daha ortaya koyduğunu söz etti.

“İşbirlikçileri gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olduklarını bir kez daha göstermiştir”

TSK’nın tek bir sivilin bile ziyan görmemesi için gösterdiği hassasiyet ve titiz bir formda yürütülen operasyona rağmen, Türkiye düşmanlarının palavralara ve iftiralara sarıldığını kaydeden Yılmaz, “Ülkemiz içinde ve hudut ötesinde yapılan ataklara, yasal müdafaa hakkımıza ve harekatın tüm aleniyetine rağmen, terör örgütünün siyasi uzantıları ve işbirlikçileri bu operasyondan rahatsız olmuşlardır. Biz buna şaşırdık mı? Elbette hayır. Teröristlere ve terör yuvalarına yönelik yapılan operasyonu, CHP’nin ortağı HDP’nin ‘meşruiyetten yoksun’ olarak nitelendirmesi, AK Parti iktidarımızı ‘seçim kampanyası çerçevesinde savaş politikası’ yapmakla suçlayıp, Karkamış saldırısına ‘tezgah’ diyerek bühtan etmeleri, Selahattin Demirtaş’ın ‘kirli senaryo’ diye küçümseyerek eleştirmesi, öldürülen teröristlere ‘rahmet’ dilemeleri, HDP Avrupa Temsilciliğinin, ‘tüm akınlar derhal durdurulmalı’ diyerek ülkemizi uluslararası mecralara şikayet etmeleri ve yardım dilenmeleri gaflet, dalalet ve hıyanet içinde olduklarını bir kez daha göstermiştir” diye konuştu.

Türkiye’nin, Pençe Kılıç Harekatı ile tıpkı anda iki farklı ülkeye son derece güçlü bir gece harekatı düzenleyerek ‘dosta güven, düşmana korku’ saldığını aktaran Yılmaz, şöyle devam etti: “Tıpkı öteki harekatlarımız üzere Pençe Kılıç Harekatı da yalnızca terörle gayret açısından değil, memleketler arası bağlar ve yeni global gelişmeler penceresinden okunduğunda da çok bedelli manalar taşıdığı görülecektir. Bu operasyon ile ülkemiz bir defa daha, güçlü bir formda, ‘milli güvenlik benim kırmızı çizgim’ bildirisini dünyaya net bir halde vermiştir. 85 milyon vatandaşımızın ve hudutlarımızın güvenliğini sağlama şiarıyla hareket eden Türk Silahlı Kuvvetlerimiz ve güvenlik güçlerimiz, ülkemize yönelen her türlü hain taarruzun karşılığını bugüne kadar kesinlikle vermiştir, bundan sonra da misliyle vermeye devam edecektir.” – MERSİN

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu