Haber

Yeneroğlu: Özür dilemek ölümle tehdit edilenlere düşüyor

DEVA Parti İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu, Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’ndan BİM Yürütme Konseyi Başkanı Galip Aykaç’ın istifasını takdir etti.

Yeneroğlu, sosyal medya hesabı Twitter’dan yaptığı açıklamada, “Ölümle tehdit eden, iktidar ortağına ortak olunca özür dilemekle tehdit edilene düşer… Birkaç gün gecikirse terörist ilan edilir…”

Ne oldu?

MHP lideri Devlet Bahçeli, enflasyonun etkisiyle oluşan fahiş fiyatlardan zincir mağazaları sorumlu tuttu ve sattığı ürünlere zam yapan zincir mağazaların FETÖ ile bağlantısının araştırılmasını önerdi.

Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve BİM CEO’su Galip Aykaç, 30 Kasım’da 7. Private Label Hill’de konuştu. Aykaç, hükümetin zincir marketlerle ilgili açıklamaları ve basında çıkan haberler hakkında şunları söyledi:

“Perakendecilerin sadece nominal kâr rakamlarına bakıp olumsuz yorum yapan trollere, maaşlı televizyon yöneticilerine, bizi terörist ilan edenlere, vicdansız hatta vicdansız diyenlere çok daha kötülerini söylemek istiyorum. kansız ve ahlaksız bir şekilde bizi çete ilan edenlere ve onları gazetede yayınlayanlara ve çok daha kötüsünü söylemek istiyorum. Müsaade ederseniz, gazetecilerin el yazmalarına söyleyecek sözlerimiz var.”

Aykaç, konuşmasında sert ifadeler kullanarak şu ifadelere yer verdi:

“‘Doğruysa’ diyerek ülkenin değerlerine saldıranlara, reklam yapmadığımız için gazete sayfasını boş bırakanlara, televizyona tükürüp birşeyler biliyormuş gibi küfredenlere lanet olsun. bilmezler sofrasında sadece peynir yumurta görüp de peynir yumurta diye yorum yapanlara bu dünyayı size yaşanmaz hale getiririm diyen cahil yöneticilere petrolü dağıtırım diyen cahil yöneticilere. günlük tüketime bile yetmeyen halka, konunun farkında olan bilgisiz yöneticilere, ‘müdürlerinize söyleyin bu sonunuz kötü, size burada ekmek yedirmeyeceğiz’ diyen mağaza çalışanlarına, Ziraatten habersiz İstanbul Ziraat Odası başkanına, FETÖ terör örgütü ile bizi tehdit eden parti liderlerine bir sözümüz var. Ben bu binanın temel taşına tuğla örelim’ diyorlar ve bir tek ağaç diktirmeden yapıyoruz. bu size ve bize aittir. cevap vereceksin beni tanıyorsun.”

MHP HEDEF VERDİ

Aykaç’ın bu açıklamasına MHP’den hakaret niteliğinde yanıt gelirken, MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, attığı tweet’lerde Aykaç’ın adını “Parazitler vatandaşın kanını emiyor” diyerek hedef gösterdi.

Suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla tutuklandıktan sonra Bahçeli’nin daveti üzerine Alaattin Çakıcı ile birlikte serbest bırakılan Kürşad Yılmaz da dün Aykaç’a yönelik tehdit ifadeleri paylaştı. Yılmaz, sosyal medya hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Türk Yüzyılı vizyon belgesinin, bağımsız dış politika açılımlarının, iç ve milli politikaların, RIZİLELMA yürüyüşünün içeride ve dışarıda yarattığı rahatsızlığın farkındayız. Türk’ün bu büyük yürüyüşünü mümkünse kesintiye uğratmak, mümkün değilse geciktirmek görevini üstlenenler de olacaktır. BİM Yönetim Kurulu Üyesi Galip Aykaç’ın da bu göreve talip olduğu görülüyor.

BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç isimli bir kişi, Önderliğimizin kendi hakkındaki açıklamalarını alarak çirkin üslup ve üslupta açıklamalarda bulunmuştur. Seni ve senin gibileri uyarıyorum; Vatandaşı zor durumda bırakacaksınız. Liderlere göre zorbaymış gibi çıkıp açıklama yapacaksın; Hepinize söylüyorum, güvendiğiniz, kime, hangi güce güvendiğiniz tüm güçlerle birlikte tuttuğunuz köşeler mezarınız olur. Siz siz olun bu ülkenin bu sokaklarını metruk sanmayın. Bilinmelidir ki bu mücadele asla bitmeyecek ama güçlü Türkiye’nin yükselişine de kimse engel olamayacaktır.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu