Haber

Uzunköprü’de 4 kişinin öldürülmesi davasında sanığın tahliye talebi reddedildi

Edirne’nin Uzunköprü ilçesinde dört kişilik bir ailenin öldürülmesine ilişkin davanın üçüncü duruşmasında mahkeme, tutuklu zanlının tahliye talebini üçüncü kez reddetti. Savcı, cinayet zanlısının 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasını talep etti.

Mart 2022’de Uzunköprü ilçesine bağlı Elmalı köyünde kooperatif yetkilileri, köy meydanındaki toplama merkezine süt getirmeyince çiftçilik ve hayvancılıkla uğraşan Güner ailesini telefonla aradı. Aileye ulaşamayan nöbetçi polisin yönlendirmesi ile eve giden şahıs, açık kapının girişinde Anıl Güner’i (26) ölü olarak buldu ve durumu köylülere bildirdi. Eve giren köylüler, Mehmet Güner’in (55) yatak odasında, eşi Filiz Güner’in (47) mutfakta ve aynı isimli babası Mehmet Güner’in (76) gözleri önünde cansız bedenleriyle karşılaştı. evin bahçesinde kendi evi. Olay gecesi evde arbede çıktığı ve yüzü kesici aletle yaralanan Anıl Güner’in vücuduna isabet eden 6 kurşunla hayatını kaybettiği belirlendi. Zanlıların Mehmet Güner’i evde kafasına tek kurşunla vurdukları, eşi Filiz Güner’in müdahalesi üzerine darp ederek kafasına tek kurşun sıkarak öldürdükleri ve yanında bulunan dedesi Mehmet Güner’i öldürdükleri belirlendi. evin bahçesinde, sırtından iki kurşunla öldürüldü.

Evinde bin mermi ve kanlı giysi bulundu.

Daha önce Elmalı köyünde yaşayan ve bir süre önce evlenerek Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine yerleşen Berk Erdoğan, Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde yapılan yol incelemesinde yüzünde ve ellerinde bulunan yaralar nedeniyle motosikletiyle durduruldu. Polise kaza geçirdiğini ve bu nedenle yaraların açıldığını iddia eden Berk Erdoğan gözaltına alınarak Uzunköprü’ye getirildi. İlçe Jandarma Komutanlığında sözü alınan Berk Erdoğan, olay günü köyde bulunmadığını, olaydan haberi olmadığını ve Çorlu’da olduğunu iddia etti. Berk Erdoğan’ın Çorlu’daki evinde yapılan aramada bine yakın mermi, boş şarjör ve kanlı giysiler bulundu. Berk Erdoğan’ın ayakkabılarının altında ve içinde cam kırıkları olduğu da belirlendi. Kanlı motosikletinden ve kıyafetlerinden de örnekler alındı. Jandarmanın yaptığı çalışmada, ‘Sarı’ lakaplı Berk Erdoğan’ın olay günü Elmalı köyünde olduğu baz istasyonu kayıtlarından belirlendi. Konutta yapılan incelemede Berk Erdoğan’ın takma dişine rastlanırken, evde ve bahçede ayakkabı izlerine rastlandı. Savcılığın olayla ilgili iddianamesinde olay mahallinde Berk Erdoğan’a ait DNA izine rastlandığı belirtildi.

Tutuksuz yargılanan eşi duruşmaya katılmadı.

Davanın 5’inci duruşması bugün Edirne Adliyesi 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuklu sanık Berk Erdoğan katılırken, salonda öldürülen ailenin yakınları ve avukatları da hazır bulundu. Duruşmaya tutuksuz yargılanan Berk Erdoğan’ın eşi Cansu E. katılmadı.

4 kez ağırlaştırılmış müebbet istedi

Öldürülen ailenin avukatları, duruşmada Berk Erdoğan’ın 4 kişiyi kasten öldürdüğünü belirterek, sanıklar için en ağır cezanın verilmesini istedi. Avukatlar ayrıca sanık eşi Cansu E.’nin delilleri yok etme hatasından dolayı cezalandırılmasını talep etti. Berk Erdoğan ve avukatı, savcının mütalaasına karşı savunma yapmak için ek süre istedi. Savcılık mütalaasına göre sanık hakkında hesap sorarak birden fazla kişiyi öldürmek suçundan 4 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasını talep etti.

duruşma ertelendi

Mahkeme, Berk Erdoğan’ın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı 7 Kasım Salı günü saat 10.40’a erteledi. – EDİRNE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu