Yaşam

Ukraynalı model Anzhelika Srabants’ın şüpheli ölüm davasında karar

Ukraynalı model Anzhelika Srabiants’ın şüpheli ölümü nedeniyle ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle İstanbul Sancaktepe’de yargılanan Burak Ercan beraat etti.

Anadolu 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya Burak Ercan ve avukatı katıldı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı avukatı ile müşteki avukatının da hazır bulunduğu duruşmada, Cumhuriyet savcısı vakıf hakkında mütalaasını açıklayarak, “sanık Ercan’ın yokluğundan sanık Ercan’ın beraatini talep etti. kendisine isnat edilen suçu işlediğine dair herhangi bir şüpheye yer bırakmayacak şekilde kesin ve inandırıcı herhangi bir delil”.

Söz alan sanık Burak Ercan da mütalaaya katıldığını belirterek, “Balkonda asılı görünce yakalayıp çekmeye çalıştığı maktulün elinden kaydı” dedi. Sanık avukatı Davet Çetin, müvekkilinin 18 aydır tutuklu olduğunu belirterek beraat ve tahliye talebinde bulundu.

KARAR VERİLDİ

Mahkeme, sanığın “canavarca bir hisle veya eziyetle kasten öldürme” ve “hürriyetten yoksun bırakma” suçlarını işlediğine dair kesin ve inandırıcı delillerin bulunmaması nedeniyle sanığın her iki suçtan da beraatine karar verdi. Mahkeme heyeti, sanıkların tutuksuz yargılanmak üzere tahliyesine de karar verdi.

İddianame

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, sanık Burak Ercan’ın Ukraynalı model Anzhelika Srabants’ın “evinin balkonundan düşerek öldüğü” belirtildi.

İddianamede, sanık Ercan’ın “kasten, canavarca hisle veya eziyet ederek öldürme” suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapis ve “hürriyetten yoksun bırakma” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu