İş

Sakarya fahiş fiyatlara izin vermedi

SAKARYA (İGFA) –Sakarya Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, vatandaşların huzuru için 2022 yılında sıkı bir denetim programı hayata geçirdi.

Kent merkezi ve 16 ilçenin tamamında vatandaşlara doğrudan satış yapan tüm işletmeleri kapsayan bir sistem uygulayan zabıta ekipleri, trafikte sorumluluk alanına giren alanlarda hata yapmıyor. Çevrenin, tüketicilerin ve halkın güvenliğini sağlamak için 7/24 hazır bulunan Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, sokaktaki her türlü uygulamayı denetliyor.

Belediye ekipleri bu kontrollerle fahiş fiyatlamaların önüne geçiyor. Marketlerde raf farkı ve son kullanma tarihi kontrolü yapan ekipler, ağırlık ve stok kontrolleri ile vatandaşların mağduriyetinin önüne geçiyor. 2022 yılı raporunu yayınlayan Büyükşehir, yıl içinde kurallara aykırı olduğu tespit edilen her olay için gerekli yasal sürecin uygulandığını ve tüm bildirimlerin yanıtlandığını duyurdu.

2 BİN 680 FARKLI DENETİM

Bu kapsamda yıl boyunca il genelinde toplam 2.680 işyeri denetlenmiş, kurallara aykırı hareket ettiği tespit edilen 544 işyeri hakkında yasal işlem uygulanmıştır. Ayrıca haksız rekabete yol açan ve sağlıklı koşullarda tüketime mal sevk eden seyyar satıcılar için yapılan pakette 1.158 satıcıya müdahale edilerek 344 adet yaptırım tutanağı düzenlendi.

Yıl boyunca trafik kontrollerinde kabahatler işleyen 8.674 sürücü hakkında idari yaptırım raporu düzenlenmiştir. Bunlara ek olarak Sakarya’nın doğasını ve güzelliklerini korumak adına denetimleri sıkılaştıran Büyükşehir Zabıtası, hafriyat ve inşaat atıklarının derelere, nehir kenarlarına, verimli tarım alanları. Konuyla ilgili 1.643 denetim yapılırken çok sayıda kişiye yaptırım uygulandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu