Haber

Resul Akay’dan MHP’ye HÜDA Par eleştirisi: Bahçeli’nin tutarsızlığı

2000 yılındaki operasyonların ardından Diyarbakır’da başlayan Hizbullah ana davasına karışan ve katledilen din görevlisi, öğretmen gibi memurların isimlerinin belirlendiği eski Türkiye Kamu-Sen Genel Başkanı Resul Akay, ” Hizbullah, tarihe geçen vahşi terör örgütlerinden biridir.”

Cumhuriyet’ten Sefa Uyar’a konuşan, Akay, “İmralı davasına ve Hizbullah davasına o dönemde hem PKK hem de Hizbullah tarafından öldürülen sivil kamu görevlileri adına katıldık, duruşmaları izledik. Hizbullah kendilerine hizmet etmeyen, kendileri gibi düşünmeyen, kendilerine engel olan din görevlilerini ve öğretmenleri katletti. Teröre karşı toplumsal bir refleks göstermek için her iki olaya da müdahil olduk” dedi.

TÜZÜĞE İMZALANMIŞ: BÖYLE BİR AYKIRI YOKTUR

Hizbullah’ın tüzüğüne işaret eden Akay, MHP lideri Bahçeli’yi eleştirerek, “Bahçeli’nin tutarsızlığı şudur: Hiçbir görüşe, görüş beyanına müsamaha göstermeyen Bahçeli’nin HÜDA PAR’a bu kadar geniş bir müsamaha göstermesi akıl almaz. Hoşgörülü bir lider olsa ve bunu herkese gösterse… Herkesi terörist diye suçluyorsunuz. Adamlar tüzüklerinde her şeyi yazdılar. Bahçeli’nin bunlara tahammülü kendi tutarsızlığıdır. Böyle bir çelişki olamaz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu