Haber

Murat Kurum: İstanbul sanayisini canlı tutmalıyız

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkan adayı Murat Kurum, “İstanbul’un sanayisini her zaman ayakta tutmak zorundayız. Eğer İstanbul’un üretimini ayakta tutmazsak ülkenin üretimi geriler ve çöker.” söz konusu.

Murat Kurum, Başakşehir’deki İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Burada sanayicilerle bir araya gelen Kurum, sanayi kuruluşlarında “Ekonominin lokomotifi İstanbul” anlayışını yaygınlaştırmaları gerektiğini belirterek, “Bu anlamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak sanayicimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. ve yapımcılar, daha önce yaptığımız gibi.” dedi.

Kurum, yeni lojistik merkezleri ve Mahmutbey Kavşağı düzenlemesiyle trafik sorununu ortadan kaldıracaklarını söyledi.

Bu sorunların çözümü için 6 yeni lojistik üs kuracaklarını belirten Kurum, şunları kaydetti:

“Bu lojistik üsler şehrin kuzeyinde, Kuzey Marmara Otoyolu güzergahı üzerinde olacak. Şehre girecek tır trafiği Tuzla’dan direkt şehrin kuzeyine alınacak. Mahmutbey Kavşağı’na giriş çıkışlar çileye dönüştü. Burada çok önemli bir proje hazırladık ve bu projeye öncelik veriyoruz, “İşlerin arasına koyarak hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz.”

İkitelli Organize Sanayi Bölgesi’nin altyapı ihtiyaçlarına değinen Kurum, bununla ilgili projelerin hızla hayata geçirileceğini belirtti.

Kurum, İstanbul’da sanayinin de depreme hazırlıklı olması gerektiğini vurgulayarak şunları söyledi:

“Üretimi güçlü tutmak ve artırmak zorundayız ama bir yandan da depreme dayanıklı hale getirmek zorundayız. Bunun için sizlerle birlikte çalışacağız. Çünkü İstanbul olmazsa Türkiye olmaz. İstanbul, İstanbul’da yaşayacağımız bir sorun ülkemizi etkileyecek, ülkemizin geleceğini etkileyecektir.” “Bu bir milli güvenlik sorunudur ve terörle mücadele kadar önemlidir. Onun için İstanbul sanayisini her zaman canlı tutmak zorundayız. Eğer İstanbul’un üretimini ayakta tutmazsak ülkenin üretimi geriler, çöker. Konutta bir dönüşüm hayal ediyoruz, nasıl bir dönüşüm.” “Dönüşümünü projelendirip hayata geçirirsek aynı anlayışla sizlerle el ele veririz. Hep birlikte güçlü bir sanayiyi, dirençli bir sanayiyi İstanbul’umuza getireceğiz.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu