Haber

Manchester United, Antony’yi takımdan uzaklaştırdı

Devler Ligi A Grubu’nda Muhteşem Lig’in son şampiyonu Galatasaray’ın rakibi Manchester United’da sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Sarı-kırmızılı temsilcimizle ilk maçını 3 Ekim’de evinde oynayacak olan İngiliz ekibinde adı şiddet iddialarına karışan Antony için yeni bir karar alındı.

ManU, kız arkadaşına tacizde bulunduğu iddia edilen Antony’nin ‘bir sonraki duyuruya kadar’ takıma dönmeyeceğini açıkladı.

“Bir sonraki duyuruya kadar dönmemeye karar verdim”

İngiliz kulübü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Kulüp olarak Antony’ye karşı yapılan tartışmaların farkındayız. Ulusal maçlara katılmayan oyuncuların Pazartesi günü geri dönmesi bekleniyor, ancak Antonius’un kendisine yönelik iddiaları ele almak için bir sonraki duyuruya kadar geri dönmeyeceği konusunda anlaşmaya varıldı. Kulüp olarak şiddet ve taciz eylemlerini kınıyoruz. İlgili herkesi korumanın öneminin farkındayız ve bu iddiaların istismar mağdurları üzerindeki etkisini kabul ediyoruz.

“Suçlu olmadığımı bir kez daha vurgulamak isterim”

Öte yandan karara ilişkin konuşan 23 yaşındaki futbolcu, şunları söyledi:

Hakkımdaki bu suçlamalara rağmen Manchester United ile ara vermek konusunda anlaştık. Bu, takım arkadaşlarımın dikkatini dağıtmamak için ortak bir karardı. Yanılmaz olduğumu tekrar belirtmek isterim. Bu süreçte polisle irtibat halinde çalışmaya devam edeceğim.

Anthony

Ne oldu?

Antonius’un eski kız arkadaşı Gabriela Cavallin’e şiddet uyguladığı iddia edildi. Antony’nin eski kız arkadaşı Gabriela Cavallin’e tehdit mesajları gönderdiği, kafasında ve ellerinde yaraların olduğu iddia edildi.

Futbol Federasyonu, eski kız arkadaşına fiziki saldırıda bulunduğu iddiasıyla polis soruşturması altında olan Antony’yi milli takımdan çıkardığını duyurdu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu