Haber

“Mahallede Dayanışma Var” projesi 11 Kasım’da başlıyor

“Mahallede Dayanışma Var” projesi 11 Kasım’da başlıyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin “Mahallede Dayanışma Var” projesi bu yıl 11 Kasım Cumartesi günü başlıyor. 18-30 yaş arası üniversite öğrencisi veya mezunu gönüllü gençlerle dezavantajlı mahallelerde yaşayan çocukları buluşturacak proje, nisan ayı sonuna kadar devam edecek. İstekli olmak isteyen gençler www.gencizmir.com üzerinden başvuru yapabilecek.

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in şehir yaşamında fırsat eşitliği hedefi doğrultusunda başlattığı “Mahallede Dayanışma Var” projesi bu yıl 11 Kasım Cumartesi günü başlıyor. 18-30 yaş arası gönüllü genç, üniversite öğrencisi veya mezunu, Nisan ayı sonuna kadar her Cumartesi 10.00-13.00 saatleri arasında dezavantajlı mahallelerde yaşayan çocuklarla buluşacak ve birlikte aktif olacak. İstekli olmak isteyen gençler www.gencizmir.com üzerinden başvuru yapabilecek.

Hem eğitim hem eğlence

Gönüllü gençler, buz pistinden Körfez’e, Doğal Yaşam Parkı ziyaretinden mahalle etkinliklerine kadar pek çok alanda dezavantajlı çocuklarla bir arada olacak. Gönüllüler ayrıca 7-14 yaş arası çocukların derslerine de destek verecek. Çocuklara yönelik atölye çalışmaları ve eğlenceli aktiviteler planlayacak, çocuklarla sosyal-kültürel ve sportif faaliyetlere katılacak, rehberlik yapacak. Proje kapsamında ailelere ve çocuklara, uzman psikologlar ve çocuk gelişimi uzmanları tarafından akran zorbalığı ve benzeri konularda çocuk gelişimi eğitimleri verilecek.

“Mahallede Dayanışma Var” projesi

Sosyal Projeler Dairesi Başkanlığı Gençlik Çalışmaları ve Sosyal Projeler Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Mahallede Dayanışma Var” projesi ile 18-30 yaş arası üniversite öğrencileri veya mezunlarının ilkokul öğrencileriyle bir araya getirilmesi amaçlanıyor. 3, 4, 5, 6 ve 7. sınıflarda paylaşmayı ve dayanışmayı deneyimliyoruz. . Aynı zamanda çocukların Cumhuriyetin temel ilke ve değerlerine bağlı, barışçıl, düşünen, sorgulayan, kendine güvenen, çevreye duyarlı, farklı görüşlere saygılı ve saygılı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlanması amaçlanmaktadır. inançlara sahip ve ayrımcılıktan uzak. Çalışmalar her yıl kasım ve nisan ayları arasında cumartesi günleri yapılmaktadır. Proje gönüllüleri, ev ziyaretleri ile belirlenen ailelerin evlerinde misafir ediliyor ve uzman ekiplerin belirlediği etkinlikler çocuklarla birlikte uygulanıyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu