Ekonomi

Lazydays, stoklara odaklandığı ilk çeyrekte beklenenden daha büyük zarar açıkladı

TAMPA, Fla. – Lazydays Holdings, Inc. (NasdaqCM: GORV) 31 Mart 2024’te sona eren ilk çeyreğe ilişkin mali sonuçlarını açıkladı ve analist tahminlerine kıyasla hisse başına kazançta (EPS) önemli bir eksiklik ve gelirde hafif bir eksiklik olduğunu ortaya koydu.

Eğlence aracı (RV) şirketi hisse başına 1,63 dolar düzeltilmiş net zarar açıkladı ve bu rakam analistlerin hisse başına 0,13 dolar zarar beklentisinin oldukça altında kaldı. Çeyrek geliri 270,6 milyon dolar olarak gerçekleşti ve 272,52 milyon dolarlık konsensüs tahmininin altında kaldı.

Şirket, bir önceki yılın ilk çeyreğine kıyasla net gelirde önemli bir düşüş yaşadı. 2023’ün aynı dönemindeki 0,3 milyon dolarlık net zarara kıyasla 22,0 milyon dolarlık net zarar bildirildi. Performanstaki bu düşüş, şirketin stratejik olarak araç envanterinin miktarını azaltmaya ve sağlığını iyileştirmeye odaklanmasının yanı sıra Mart ve Nisan aylarında birim hacimlerinde beklenen artışın görülmemesine bağlanıyor.

CEO John North, bu çeyrekte beklenenden daha büyük kayıplar yaşandığını kabul etti ve yeni model yılı üniteleri geldikçe şirketin sağlıklı bir envanter pozisyonunu sürdürme çabalarını vurguladı. North, “Yaz satış sezonuna girerken Mart ve Nisan aylarında birim hacimlerinde artış görme beklentimiz umduğumuz gibi gerçekleşmedi” dedi. Mevcut zorluklara rağmen North, şirketin mağaza tabanının kazanç gücüne ve toparlanma potansiyeline olan güvenini dile getirdi.

Geçen yılın aynı çeyreğiyle kıyaslandığında şirketin toplam geliri %8,5 azalarak 295,7 milyon dolardan 270,6 milyon dolara geriledi. Brüt kar marjının %21,6’dan %14,0’a gerilemesi de şirketin ilk çeyrekte karşılaştığı zorlukları yansıtıyor.

Öngörüler açısından, şirket tüm yıl için vergi öncesi zarar öngörüyor ancak hem pozitif FAVÖK hem de düzeltilmiş operasyonel nakit akışı bekliyor. Bu görünüm, mevcut piyasa koşulları ve ilk çeyrekteki performans çerçevesinde belirlenmiştir.

3. parti reklam. Investing.com’un sunduğu veya önerdiği bir teklif değildir. Feragat detaylarına buradan bakın veya reklamları kaldırın

Şirketin bu hafta başında yaptığı bilanço güncellemesi, 2025’in ilk çeyreğine kadar ek sözleşme esnekliği sağlayan sendikasyon kredisinde yapılan bir değişikliği de içeriyordu. CFO Kelly Porter, sendikasyon kreditörlerinin ve Coliseum Capital Management’ın devam eden desteğinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek, şirketin 39 milyon dolar nakitle mevcut makroekonomik ortamda yol almak için güçlü bir temele sahip olduğunu belirtti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu