Haber

Köpek vahşetine HAYTAP Başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat yorumu: Pireyi deve yapıyorlar

Özellikle son yıllarda artan başta çocuk, kadın ve yaşlılar olmak üzere toplumun genelinde kabus haline gelen başıboş sokak köpeği sorunu için gözler 23 Mayıs Perşembe günü Meclis’te olacak. başıboş sokak köpeği sorununa ilişkin düzenleme kabul edildiği takdirde belediyeler başıboş köpekleri barınaklarda toplayıp bakım ve aşılaması yapılacak. Barınaklardaki köpekler 15-30 gün içinde sahiplenen olmazsa uyutulacak.

Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Başkanı Av. Ahmet Kemal Şenpolat Habertürk TV’de başıboş köpek tehdidinin medyanın bir algısı olduğunu söyledi.

“PİRE DEVE YAPILIYOR”

Şenpolat yaşanan gerçeklikten tamamen kopup daha da ileri giderek “Medya eli vasıtasıyla küçük bir şey, pire deve yapılıyor. O şekilde anlatılıyor, ortam hazırlandıktan sonra da yasa değiştirilmesi için de ortam hazırlanmış oluyor” dedi.

SKANDAL SÖZLERE CANLI YAYINDA CEVAP SABUNCUOĞLU’NDAN GELDİ

Atatürk Üniversitesi Veteriner Fakültesi Veterinerlik Zootekni Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nilüfer Sabuncuoğlu, Şenpolat’ın sözlerine şu şekilde cevap verdi;

Algıdan bahsediyorsunuz. Son 45 günkü vakaları özetlemek isterim: 7 insanımız öldü, iki ninemiz paramparça olarak ve kabire eksik konularak vücut bütünlüğü bozularak öldü. 5 vatandaşımız, dün 4 tanesi, daha önceki haftalarda da bir vatandaşımız başıboş köpeklerin sebep olduğu trafik kazası sebebiyle hayatını kaybetti. Bir pireyi deve yapmaktan bahsettiniz. Bir pire ölürse bir pire ölür. Bir deve ölürse bir deve ölür. Bizim 7 vatandaşımız öldü. Bir insan bir hayattır. Pireyi deve yapmak gibi bir şeyden bahsedemeyiz bu şartlarda.

KUDUZ MİHRAKI! “2023’TE 437 BİN VATANDAŞIMIZ ISIRILDI”

Sağlık Bakanlığımız verileri açıkladı; 2023 itibariyle bütün bir yıl boyunca 437 bin vatandaşımız ısırıldılar. Her bir vatandaşımıza 4 doz kuduz aşısı bir doz da tetanoz aşısı yapıldı. Son 45 günde ısırılma vakalarından dolayı vatandaşlarımıza 216 bin doz aşı yapıldı. 

,

 

 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu