Haber

Kılıçdaroğlu’ndan İYİ Parti’nin yerel seçime kendi adaylarıyla girme kararına ilişkin ilk yorum

İYİ Medya İlişkileri Lideri ve Parti Sözcüsü Kürşad Severli, İyi parti 2024 yılında yapılacak yerel seçimlerde 81 ilden aday çıkaracağını duyurdu. Böylece DÜZGÜN Partisi ittifak kapılarını kapatırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da konuya ilişkin bir değerlendirme yaparak, “Karara saygı duyacağız” dedi. Bir siyasi parti aldı. Seçimden sonra kurduğumuz ittifak zaten bitti.” söz konusu.

81 İLDE KENDİ ADAYLARINI SEÇECEKLER

Dün Parti binasında basın mensuplarına seslenen ÂLÂ Partili Severli, “31 Mart 2024’te yapılacak seçimlerde 81 il ve ilçede partimizin kendi adayları seçilecek. oy Aday adaylarımızın kamuoyuyla görüşülerek belirlenmesi kararlaştırıldı ve bu süreçte partimiz başkanlık kurulumuz yetkilendirildi. Bu kararın yeniden canlandırma hedefimiz olan siyasete hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

“SAYGIYLA KARŞILANACAĞIZ”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eğitimdeki sorunlara dikkat çekmek amacıyla bugün Eğitim-İş Genel Başkanı Kadem Özbay’ı ziyaret etti. Ziyaretinin ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kılıçdaroğlu, CHP Genel Başkanlığına Özgür Özel’in yanı sıra bir ismin daha aday olacağını belirtti. İYİ Parti’nin yerel seçim kararına da değinen Kılıçdaroğlu, “Bir siyasi partinin aldığı karara saygı duyacağız. Seçim sonrası kurduğumuz ittifak zaten bitti.” sözlerini kullandı.

Alakalı haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu