Haber

İYİ Parti Teşkilat Başkanı: Yerel seçimlere tek başımıza gireceğiz

İYİ Parti Teşkilatı Lideri Buğra Kavuncu, parti teşkilatları olarak yerel seçimlere tek başlarına girmek için hazırlanmaları gerektiğini belirtti.

Partisinin İzmir İl Başkanlığı’nı ziyaret eden Kavuncu, gazetecilere yaptığı açıklamada, kendisine örgüt başkanlığı görevi verildikten sonra 45. il başkanlığını ziyaret ederek partililerle görüşmeye geldiğini ve görüş alışverişinde bulunduğunu söyledi.

Kavuncu, genel seçimlerin istedikleri gibi sonuçlanmadığını, parti olarak hedeflediklerinden daha az oy aldıklarını söyledi.

Başarısız bir seçim olarak nitelendirdikleri genel seçimlerde oy sayısını 4,9 milyondan 5,2 milyona çıkardıklarını belirten Kavuncu, “Yani 2018’de aldığımız oyu tekrarladık. İstediğimiz sonuç başarılı bir sonuç değil ama değerlidir Değeri de şudur ki seçmen GÜZEL PARTİ’nin varlığını önemsediklerini, Türk siyasetinde var olması gerektiğini ancak kendilerinin de GÜZEL Parti’nin varlığını önemsediklerini söylediler. Şu ana kadar yaptıklarını gözden geçirip önümüzdeki dönemde biraz daha farklı bir yaklaşımla kendilerinden daha net, daha güçlü ve daha karanlık harflerle bahsedecekleri bir süreç… Bunu gerçekten anlarsak geleceği inşa ederiz. gerçekten.” dedi.

İYİ Parti’nin yerel seçimlere ittifakla mı yoksa tek başına mı gireceği sorusuna Kavuncu, “31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlerle ilgili tüm teşkilatlarımız çok yoğun bir adaylık konusunu konuşuyor ve tartışıyor. Hazırlık süreci Siyasi partiler iddiada bulunur, iddiamız iktidar partisidir.Bunun için yerelde ve genelde her anlamda kendi iddialarımızı ve hazırlıklarımızı yapmalıyız.Sonuç ne olursa olsun hazırlıklarımızı çok güçlü ve önemli hale getireceğiz. 31 Mart 2024’te bütün parti teşkilatlarımız tek başına girecekmiş gibi yapı ne olursa olsun yapmak zorundayız.” cevabı verdi.

“İYİ Parti, yerel seçimlerde ittifak için CHP’den İzmir’i istedi” iddialarının sorulması üzerine Kavuncu, “Bunların hepsi söylenti. Böyle bir görüşme ya da bu anlamda rastgele bir pazarlık yok. Bizde sadece bir tane var. şu anda odaklanılması gereken konu.” İzmirlilerin yerel olarak yaşadığı ve mutlu olabileceği bir şehir hayatını nasıl yaratabiliriz? Biz bunları konuştuğumuz sürece o konular gündeme gelebilir veya gelmeyebilir ama bunların hepsi söylenti.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu