Teknoloji

Instagram’a Yeni Özellik: Başkasının Gönderisine Ekleyebileceksiniz

Sosyal medya platformlarının ana gelir kaynağının reklamlar olduğunu biliyoruz. instagram Reklam kanallarını sürekli geliştirmeye çalışan platformlar arasında da ön sıralarda yer alıyor. Bu hedefle yeni bir işbirliği özelliğini test etmeye başladılar.

Sosyal medya platformunun teste başlaması için yeşil ışık yaktığı yeni özellik sayesinde kişi ve kuruluşlar, diğer kullanıcıların paylaşımlarını görüntüleyebiliyor. Fotoğraf veya resim ekleyebilirler . Bu sayede işbirlikleri daha da öne çıkacak.

Instagram’ın yeni özelliği nasıl kullanılır?

Instagram CEO’su platforma eklenecek yeni özellik hakkında açıklama yaptı. Adam Mosseri , özelliğin nasıl kullanılabileceğini de açıkladı. Çoğu zaman kayan yazılar olarak adlandırılan carousel gönderilerde, gönderiyi paylaşan kişi dilerse bunu başkalarıyla da paylaşabilir. resim ekleyebilmeksağlayacaktır.

Gönderinin işbirliğine açık olması durumunda diğer kullanıcılar sol alttaki ” butonuna tıklayabilirler. Gönderiye ekle” butonunu kullanarak gönderiye ekleme yapabilecekler. Diyelim ki bir doğum günü partiniz vardı, arkadaşlarınız gönderiye kendi görsellerini ve fotoğraflarını ekleyebilecekler.

Öte yandan görseller otomatik olarak eklenmeyecektir. Gönderi sahibi, gönderisine eklenen tüm görselleri uygulama içerisinde görebilecek ve hangilerini ekleyip eklemeyeceğine karar verebilecek. Kendisi karar verecek. Bu, yeni özelliğin istenmeyen şekillerde kullanılmasının önüne geçecektir. Yani diyelim ki tuttuğunuz takım şampiyon oluyor, birisi gelip troll görsel istese bile koyamayacak.

Instagram şu anda içerik üreticilerinin şunları yapmasına izin veriyor: birlikte Direklerin veya makaraların görüntülerini oluşturmaya izin verir. Son güncellemeyle koleksiyonlarBu özellik ayrıca tanıtıldı ve 250’ye kadar kişinin ortaklaşa resim oluşturup kaydetmesine izin verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu