Ekonomi

Fuara katılan Kayseri firmaları yalnız kalmadı

Mehmet UZEL / KAYSERİ (İGFA) –Kayseri Organize Sanayi Bölgesi İdaresi, 23-28 Ocak 2024 tarihleri ​​arasında düzenlenen Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nı ziyaret etti. OSB Yönetimi, fuara katılan Kayseri OSB sanayicilerini ve fuara katılan Kayseri mobilya imalatçılarını ziyaret ederek stant açtı ve başarılar diledi.

Kayseri OSB Lideri Mehmet Yalçın, Yönetim Kurulu Üyeleri Zafer Baktır ve Nihat Bozkurt’tan oluşan Kayseri OSB heyeti, hem İstanbul Fuar Merkezi’ne hem de Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’ne, 138’i Kayseri OSB’de olmak üzere 200’e yakın katılımcıyla katıldı. Kayseri firmasını ziyaret ederek hayırlı olmasını diledi.

İstanbul Mobilya Fuarı ziyaretine ilişkin açıklama yapan Kayseri OSB Lideri Mehmet Yalçın, “Kayseri OSB yönetimi olarak dünyanın önde gelen mobilya fuarlarından biri olan Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı 2024’ü ziyaret ettik. Kayseri OSB’deki mobilya üreticilerimiz başta olmak üzere, tüm Kayserili firmalarımızı ziyaret ederek hayırlı olmasını diledik. Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nın açılışına katılarak desteklerinden dolayı Kayseri protokolüne de teşekkür ediyorum. 1000’e yakın firmanın katıldığı fuara, Kayseri’den 200’e yakın firmanın katılması çok pahalı. Fuarın yaklaşık 1/5’inde Kayseri firmalarımız yer alıyor. Kayseri mobilyadaki başarısını ve sektördeki lider konumunu bu fuarla bir kez daha tüm dünyaya kanıtladı. Bu başarıda payı olan tüm sanayicilerimizi kutluyorum” dedi. söz konusu.

Başkan Yalçın, “Büyük çoğunluğu Kayseri OSB’de bulunan Kayseri firmalarımızın mobilya bölümündeki gücünü tüm dünya zaten biliyor. Bu gücü Uluslararası İstanbul Mobilya Fuarı’nda gözlemleme fırsatı bulduk. Kayseri mobilya şubesi; Bu vesileyle Ar-Ge ve tasarıma dayalı üretimleri ve ürettikleri farklı çalışmalarla birinciliği kimseye kaptırmayacaklarına şahit olduk. Kayseri’nin mobilya sektöründe lokomotif gücü, 2024 yılında yeni pazarlara ulaşacağımızın, ihracatta yeni rekorlar kıracağımızın göstergesidir.” dedi.

Kayseri OSB Lideri Mehmet Yalçın, yaptığı açıklamada Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED), MOS Fuarcılık ve Tüyap Fuarlar İmal A.Ş.’yi tebrik etti. Böylesine değerli bir fuarı düzenlediğiniz için. Önder Yalçın, başta Kayseri firmaları olmak üzere fuara katılan tüm firmalara Türkiye’nin üretimine, istihdamına ve ihracatına katkılarından dolayı teşekkür etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu