Haber

Fransa Büyükelçiliği’nde Rugby Dünya Kupası Etkinliği Düzenlendi

Fransa’da düzenlenen Ragbi Dünya Kupası nedeniyle Fransa’nın Ankara Büyükelçiliği’nde etkinlik düzenlendi.

Etkinlikte, Fransa’nın Ankara Büyükelçisi olarak atanan Isabelle Dumont, Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçisi Zoe Coulson Sinclair ve Türkiye Rugby Federasyonu Başkanı Nahit Şahin, Rugby Dünya Kupası’nın açılış törenini izledi.

Isabelle Dumont, Türkiye’de ragbi sporunun her geçen gün geliştiğini belirterek, Türk sporcunun büyük potansiyele sahip olduğunu vurguladı.

“Filenin Sultanları”nın başarısına dikkat çeken Dumont, ragbi sporunun önümüzdeki yıllarda Türkiye’de çok gelişeceğine inandığını belirterek, etkinliğe katılan Yeni Zelanda’nın Türkiye Büyükelçisi Zoe Coulson Sinclair’i davet etti. Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Nahit Şahin ile Ankara Üniversitesi, ODTÜ ve Hacettepe Üniversitesi. Erkek ve kadın ragbi takımlarına teşekkür etti.

Nahit Şahin: “Yeni ragbi sahaları yapılacak”

Türkiye Ragbi Federasyonu Başkanı Nahit Şahin, ragbi branşının Türkiye’de yeni olduğunu ancak her geçen gün geliştiğini söyledi.

Ragbi sporunun gelişimi için birçok projeleri bulunduğunu belirten Şahin, “Kızlarımız 7’ler olimpiyat branşında büyük başarılara imza attı. Onları tebrik ediyorum, gelecek sene daha iyi bir gayret ortaya koyacaklarını umuyorum. Erkek takımımız şampiyon oldu. konferans liginde. Rugby 15 yıldır ülkemizde.” .Gençlik ve Spor Bakan Osman Aşkın Bak ile görüştük ve ragbi sahalarıyla ilgili destek istedik. Yapacaklarını söylediler, teşekkürler. Kendisine camiamız adına teşekkür ediyorum” dedi.

Deprem bölgesindeki çocuklar için de çalıştıklarını kaydeden Şahin, şöyle konuştu:

“Şu anda Adıyaman’da 500’e yakın çocuğa ragbi öğretiyoruz. 16’ya yakın antrenörümüz var. Onları sporla tanıştırarak motive etmeye çalışıyoruz. İnşallah bu çocuklar ileride milli takımda yer alacak ve ülkemizi temsil edecek. Uluslararası maçlar.”

Konuşmaların ardından Türkiye Rugby Federasyonu Başkanı Nahit Şahin, Fransa Büyükelçisi Isabelle Dumont ve Yeni Zelanda’nın Türkiye Büyükelçisi Zoe Coulson Sinclair’e rugby topu hediye etti.

Etkinlik, Fransa ile Yeni Zelanda arasındaki açılış maçının ardından sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu