Haber

Erkan Baş: “Güvencesiz, Düşük Ücretli İşçiler Kadro Açığı Nedeniyle Ek Eşitsizlikler de Yaşıyor”

Türkiye Personel Partisi (TİP) Genel Başkanı Erkan Baş, “Bugünlerde Türkiye’nin birçok yerinde personel direnişinde ciddi artış gözlemliyoruz. Kamuda fark etmez, çalışanlar zorla çalıştırılıyor” dedi. fazla mesai, teminatsız, sendikasız ve düşük ücretle çalıştırılıyorlar. Buna bir de takım farkı ve statü farkı nedeniyle aynı işi yapan işçilerin karşılaştığı ek eşitsizlikler ekleniyor” dedi.

Belediye Emekçi Dayanışması üyeleri, bugün İstanbul’un Kadıköy ilçesindeki Süreyya Operası önünde güvencesiz ve işsiz çalışma koşullarına karşı eylem yaptı. İşçilerin taşeron uygulamasına son verilmesi ile birlikte 52 gün ek ücret ve eşit işe eşit ücret talep eden işçilerin eylemine TİP Genel Başkanı Erkan Baş ve TİP Sözcüsü Sera Kadıgil de katıldı. Burada konuşan Şef şunları söyledi:

“ONLARIN ARKASINDA OLACAĞIZ”

“Türkiye’nin birçok yerinde personel direncinde ciddi bir artış olduğunu gözlemliyoruz, çünkü özel veya kamu farketmiyor, işçiler fazla mesaiye zorlanıyor, güvencesiz çalıştırılıyor, çoğunlukla sendikasız çalıştırılıyor. hepimiz biliyoruz düşük fiyatlara çalıştırılıyorlar.Ekip farkından dolayı,statü farkından dolayı işi yapan işçilerin başına gelen ek eşitsizlikler var.Buna karşı ciddi bir tepki var.Dün Omega Motor fabrikasındaydık. , Türk Metal Sendikası’na üye personellerimizle oradaydık, sendikalaşma çabası vardı.

Bugün belediye personel arkadaşlarımızla birlikte buradayız. İktidarın hep propaganda yaptığı, bütün sorunları biz çözeriz dediği bir fotoğrafta, çalışan arkadaşlarımız yaşadıkları gerçeği anlattılar. Onlarla dayanışma için buradayız, emeklerinin gerisinde kalacağız ve işçi sınıfının sesini, sesinin ulaşmadığı her yere taşıma çabasını sürdüreceğiz.”

haber-ayvacik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu