Ekonomi

Digitalpark Teknokent genç girişimcileri ve yatırımcıları buluşturdu

Digitalpark Teknokent, genç girişimcileri ve yatırımcıları Türk-Alman Üniversitesi’nde buluşturdu.

Digitalpark Teknokent’ten yapılan açıklamaya göre, Türk-Alman Üniversiteleri Teknoloji Geliştirme Bölgeleri İdaresi A.Ş. başkanlığında Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA) tarafından desteklenen Ticarileştirme Odaklı Sürdürülebilir İşbirliği Platformu: İstanbul İnovasyon ve Teknoloji Lisanslama Merkezi Projesi hayata geçirildi. Proje Kapanış etkinliği Türk-Alman Üniversitesi Beykoz Kampüsü’nde gerçekleştirildi.

Digitalpark Genel Müdürü Prof. Dr. Tahsin Engin, İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yaşar Bülbül ve Türk-Alman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemal Yıldız açılış konuşmalarında girişimcilere yarışta başarılar diledi.

Girişimcilerin ve proje sahiplerinin eğitim ve mentorluk temelli çalışmalarını yatırımcılarla buluşturmayı amaçlayan etkinlik kapsamında girişimciler iş fikirlerini sunma fırsatı buldu.

Bu kapsamda ticarileştirme odaklı bilginin yaygınlaştırılması, geliştirilmesi ve teknoloji transferinin desteklenmesine yönelik faaliyetler gerçekleştirilmiştir.

Proje paydaşı olan 19 kuruluşun yanı sıra ilgili branşlarda faaliyet gösteren üyeler, Fonbulucu (Reinves), KT Portföy, Mehmet Koçak Danışmanlık, Fonangels, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve Türk-Alman Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi gibi yatırım şirketlerinin üst düzey yetkilileri İdare A.Ş.’de faaliyet gösteren şirket yetkilileri

Dijital Yol Demoday kapsamında düzenlenen proje yarışmasında, komite değerlendirmeleri sonucunda; Sekonderma projesiyle birinci seçilen Berkay Reşat Bor 40 bin TL, Phoneq projesiyle ikinci seçilen Furkan Karayel 30 bin TL ve üçüncü olan Serhat Can Bayar ödüle layık görüldü. Bazı Karbon projeleri, 20 bin TL ile ödüllendirildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu