Haber

Çin Devlet Konseyi Selleri Önleme ve Kuraklığı Giderme Çabalarının Önemini Vurguladı

Çin’in güneybatısındaki Chongqing belediyesinin Wanzhou semtinde sular altında kalan bir sokağı temizleyen kurtarma görevlileri, 14 Temmuz 2023. (Fotoğraf: Huang Wei/Xinhua)

PEKİN, 22 Temmuz (Xinhua) — Çin Başbakanı Li Qiang başkanlığındaki Çin Devlet Konseyi yürütme toplantısı, selleri önleme ve kuraklığı hafifletme çabalarının değerini vurguladı.

Toplantıda can ve can güvenliğinin ön planda tutulması, taşkınların önlenmesi ve kuraklıkla mücadele için hazırlıkların artırılması, kilit değer ve hassas alanlarda iç tehlikelerin ortadan kaldırılması için aktif önlemler alınması gereği vurgulandı.

Toplantıda, başta hububat üretimi olmak üzere, su kaynaklarının kuraklık yardımı kapsamında dağıtılmasına, kentsel ve kırsal alanlarda su güvenliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalar yapılması gerektiği belirtildi.

Toplantıda ayrıca, büyük ve mega şehirlerdeki köylerin dönüşümünün ilerletilmesine ilişkin bir yönerge ile sosyal sigortanın idaresine ilişkin bir yönetmelik taslağı da görüşüldü ve karara bağlandı.

Süper büyük ve mega şehirlerde bu köylerin yenilenmesinin tutarlı bir şekilde teşvik edilmesinin, insanların geçim kaynaklarının iyileştirilmesi, iç talebin artırılması ve yüksek kaliteli kentsel gelişimin teşvik edilmesinde değerli bir atılım olduğu vurgulandı.

Şehirlerdeki köylerin yenilenmesi ve yenilenmenin devlet tarafından finanse edilen konutların inşası yoluyla entegrasyonu için bilimsel planların geliştirilmesi için çalışmaların yürütülmesi talep edildi.

Toplantıda, yenileme çalışmaları için siyasi zeminin artırılması gerektiği belirtildi. Yenileme modelinde yenilik yapmak, özel sermaye katılımını teşvik etmek ve sürdürülebilir operasyonlar için yeni iş biçimleri geliştirmek için davet yapıldı.

Toplantıda, sosyal güvenlik yönetimine ilişkin mevzuatın, hizmetlerin standartlaştırılmasına, hizmet yönetiminin optimizasyonuna ve kitlelerin sosyal güvenlik hak ve menfaatlerinin daha yeknesak bir şekilde korunmasına olanak sağladığı da kaydedildi.

Toplantıda ayrıca, sosyal sigorta sandıklarının denetiminin ve kurumsal gelişiminin artırılması ve sandıkların gerçeğe uygun işleyişinin sağlanması için yasa ve yönetmeliklere aykırı hareketlerin cezalandırılması gerektiği belirtildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu