Teknoloji

Chery modelleri Türkiye yolunda

Çin otomotiv devi Chery, 1.6 litre fuel oil motora sahip üç farklı SUV modelini ülkemizde satışa sunmaya hazırlanıyor.

Şirket, geçtiğimiz yıl Guanzghou’da tanıtılan sportif bir coupe SUV modeli olan Omoda 5, Tiggo 7 Pro ve 7 kişilik orta boy SUV Tiggo 8 Pro’yu ülkemizde satışa sunacak.

İlk sevkiyatlar yapıldı

Chery, Çin’deki Wuhu Limanı’ndan Tiggo 8 Pro, Tiggo 7 Pro ve ilk küresel modeli Omoda 5’i içeren ilk Türkiye sevkiyatını yaptı.

İlkbaharda Türkiye’de satışa sunulacak olan Chery Omoda 5, Tiggo 7 Pro ve Tiggo 8 Pro modelleri, Chery tarafından geliştirilen üçüncü nesil Acteco serisi 1.6 TGDI akaryakıt motor ile donatıldı. Yüzde 41 termal verime sahip olan bu motor, 197 beygir güç ve 290 Nm tork üretiyor.

Chery ülkemizde de üretim yapmayı planlıyor.

Chery Türkiye Başkan Yardımcısı Zhenghai Mei’nin son açıklamalarına göre şirketin Türkiye’deki faaliyetleri satışla sınırlı kalmayacak.

Türkiye’de ‘kazan-kazan’ stratejisi uygulayacaklarını belirten Mei, ülkemizde de üretim tesisi kurmayı planladıklarını söyledi.

Çin’in en iyi 10 motorundan biri

Türkiye’de satılacak SUV modellerinde yer alan ACTECO motor ailesinin Çin’de ilk 10 motordan biri olarak kabul edildiği belirtiliyor.

Temel teknolojiler üzerinde Ar-Ge faaliyetlerine ağırlık veren ve 18 yıldır Çin’de en yüksek binek araç ihracat hacmine ulaşan Chery’nin 20.794 patent başvurusu bulunuyor.

13 bin 153 patent onayı alan Chery, motor teknolojisindeki 24 yıllık tecrübesiyle ‘Technology Chery’ markasını yarattı.

Chery; Motordan şanzımana, temel bileşenlerden platform geliştirmeye ve klasik otomobil teknolojisinden alternatif güç ve akıllı ağ bağlantısı gibi yeni teknolojilere sahiptir.

senpazarhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu