Haber

Charge myHyundai Avrupa’da 500.000 Şarj Noktasına Ulaştı.

Hyundai Motor Europe, “Charge myHyundai” adlı yeni şarj hizmetinde önemli bir kilometre taşına ulaştı. Avrupa çapında 30 farklı ülkede 500.000’den fazla şarj noktası sunan Hyundai, kapsamlı bir şarj altyapısının güçlendirilmesiyle elektrikli mobilitenin geleceğine olan bağlılığını gösteriyor. Dünyanın geri kalanında olduğu gibi Avrupa’da da MESKEN satışları artmaya devam ederken, Hyundai kendi bünyesinde kurduğu IONITY dahil olmak üzere büyük şarj sağlayıcılarıyla yan kuruluşlar kurmaya devam ediyor. Avrupalı ​​sürücülerin seyahat etmek istedikleri noktalara güvenle ulaşabilmeleri için sağlam bir şarj ağı olması gerektiğini savunan Hyundai, bu anlamda proaktif bir yaklaşım sergiliyor. Kıta genelinde sürekli artan şarj noktaları, elektrikli araçlardaki menzil koşuşturmasını azaltırken, yüksek güçlü şarj cihazları ise akünün şarj olma süresini önemli ölçüde kısaltıyor.

Charge myHyundai kusursuz bir şarj deneyimi sunarak Hyundai HOUSING modellerinin Avrupa’daki ortak istasyonlarda şarj edilmesini sağlar. Sürücüler, tek bir RFID kart veya “Charge myHyundai” uygulaması ile doğrudan farklı tarifelerden yararlanırken, Avrupa genelinde yapılacak tüm ücretlendirme seansları için aylık tek bir fatura ile de ödeme yapılabilmektedir. Android ve IOS kullanıcıları, “Charge myHyundai” uygulamasını indirdikten sonra, navigasyon pedinin yanı sıra şarj noktaları için kolay arama işlevinden de yararlanabilir. Yolculuk boyunca fiş tipi, şarj oranı ve erişim tipi gibi filtre seçeneklerini uygulayabilir ve ayrıca gerçek zamanlı müsaitlik güncellemelerinden faydalanabilir.

Hyundai, 2023 yılında IONIQ 6 ile “Tak ve Şarj” hizmetini devreye alacak. Şarj işlemini daha kolay ve güvenilir hale getirecek olan Hyundai, bu sayede şarj sırasında değerli zamandan tasarruf sağlayacak. IONIQ 6 sahipleri, araçlarının bir şarj noktasına yanaşıp şarja başlamasının ardından şarj için gerekli olan kimlik doğrulama, RFID kart okuma ya da telefon uygulamasından başlama gibi işlemlerle uğraşmadan otomatik tanıma sistemi ile şarj etmeye başlayacak. işlem.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu