Haber

Babacan’dan Hafize Gaye Erkan’a çağrı

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan hakkındaki iddialara tepki göstererek, “Söylentilere son verilmeli” çağrısında bulundu.

DEVA lideri Babacan, seçim çalışmaları için gittiği Konya’da gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan ve ailesiyle ilgili tartışmalara değinen Babacan, “Amaç bir an önce basının karşısına çıkıp tüm bu iddialara kendi ağzıyla cevap vermek, dedikoduların önüne geçmek. “Daha fazla bankanın anlaşmazlığa düşmesi bu ülke ekonomisine büyük zarar verecektir” dedi.

‘DERGİ HABERLERİ…’

Babacan şöyle devam etti: “Türkiye Cumhuriyeti’nin en değerli kurumlarından biri Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’dır. Çünkü Merkez Bankası 85 milyon insanın cebindeki parayı koruyor, misyonu bu. Bu bankanın büyük bir ciddiyetle yönetilmesi gerekiyor. Son dönemde Merkez Bankamızın yaptığı çalışmalardan ziyade bazı magazin haberleriyle anılmaya başladığını üzülerek gözlemliyorum. Bunlar kurum açısından iyi şeyler değil. Bazı konularda söylentiler, bazı konularda yalan veya doğru haberler varsa bunların en kısa sürede en yetkili makam tarafından açıklığa kavuşturulması ve bu söylentilerin tamamlanması gerekmektedir.

‘BANKA İTİBARI ZARAR GÖRÜYOR’

Merkez Bankası’nın konuşulduğu her gün bankanın itibarı zedeleniyor. Bankanın itibarının zedelenmesi, 85 milyon insanın cebindeki Türk lirasının itibarının zedelenmesi anlamına geliyor. Dolayısıyla yapılması gereken, liderin bizzat canlı açıklama yaparak tüm bu tezlere, dedikodulara, söylenti ve söylentilere son vermesidir. Eğer bu yapılmazsa ve bu tartışmalar devam ettiği sürece kuruma yazık olur.

“Daha fazla bankayı anlaşmazlıklara sokmak bu ülkenin ekonomisine büyük zarar verecektir.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu