Haber

Antalya’da Zincirleme Trafik Kazası: 5 Otomobil ve 1 Motosiklet Karma

Antalya’nın Manavgat ilçesinde kanser hastası olan sürücü rahatsızlanarak otomobili yolun sağ tarafına çekti. Otomobile önce motosiklet çarptı, ardından 4 araç birbirine çarptı. 5 otomobil ve 1 motosikletin karıştığı zincirleme trafik kazasında 1 kişi yaralandı. Sinirlenen sürücünün aracını yaktığı, araçtan indiği ve zincirleme kaza yaptığı anlar güvenlik kamerasına saniye saniye kaydedildi.

Kaza; Antalya-Manavgat D-400 karayolu üzerinde meydana geldi. Manavgat istikametine giden Ali Kurnaz’ın kullandığı 07 BKU 642 plakalı motosiklet, Gültepe’yi geçtikten yaklaşık 400 metre sonra yolun sağ tarafında park halinde bulunan Ahmet Öztürk’e ait 07 AUV 866 plakalı otomobile çarptı. kavşak, sol arkadan. Aynı istikamette Nurettin Atlan yönetimindeki 07 LY 999 plakalı araç, savrulan motosiklete çarptıktan sonra sol şeritte seyreden Hatice Başeğmez’in kullandığı 07 JG 719 plakalı otomobile çarptı. yola. İki otomobilin çarpıştığını ve fren yaptığını gören Emrullah Gubaş’ın kullandığı 07 MMG 24 plakalı otomobil, arkadan gelen Emre Çalbak’ın kullandığı 06 BZC 066 plakalı otomobile çarptı. 1 motosiklet ve 5 otomobilin karıştığı 6 aracın karıştığı zincirleme kaza sonrasında yol savaş alanına döndü. Kazada şans eseri motosiklet sürücüsü dışında kimse yaralanmadı. Yaralı sürücü, sağlık ekiplerinin olay yerine yaptığı müdahalenin ardından ambulansla hastaneye kaldırıldı.

Araç kullanırken hastalandı

Kanser hastası olduğunu ve Antalya’da tedavi gördüğünü belirten Ahmet Öztürk, “Kendimi iyi hissetmediğim için eşimle Manavgat’taki hastaneye geliyordum. Sürekli başım döndüğü için birkaç kez kusmak için durdum. Tekrar kusmak için dörtlüleri yakmaya devam ettim. Tam yol kenarındayken bir patlama oldu.” “Bir ses duydum. Döndüğümde motosiklet aracın altında sürükleniyordu. Sanırım başka bir araç çarptıktan sonra benim aracıma çarptı” dedi.

“Önce park halindeki araca çarptı”

Sürücülerden Nurettin Atlan, motosikletin bir anda önüne kaydığını belirterek, “Park halindeki araca çarptıktan sonra motosiklet önüme doğru sürüklenerek aracımın ön kısmına çarptı. Yerinde dönerek ona çarptı. Bir kere arkadan. Bu sırada motosiklete çarpmamak için direksiyonu çevirdim. Sanırım yanımdaki araca çarptım.” dedi. – ANTALYA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu