Haber

Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Vekili Samet Güdük için tören düzenlendi.

Silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Vekili Samet Güdük için Adana Büyükşehir Belediyesi önünde tören düzenlendi. Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Saldırganın açıklamasında belirttiği gibi bu cinayetin bir borç ödeme meselesi olduğunu pek mümkün görmüyoruz. Gerçek ortaya çıkana kadar bu konudan asla vazgeçmeyeceğiz. Toplanan kalabalıktan bir kez daha anlıyoruz” dedi. Samet’in ne kadar popüler olduğunu “Kalbimizde yaşamaya devam edeceksin” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Vekili Samet Güdük, dün öğle saatlerinde ofisine düzenlenen silahlı saldırı sonucu ağır yaralandı. Ameliyata alınan Güdük, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Kütük için ilk tören Adana Büyükşehir Belediyesi önünde yapıldı. Samet Güdük’ün Türk bayrağına sarılı tabutu, Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Tören Ekibi tarafından Adana Büyükşehir Belediyesi önüne getirildi. Merhum Samet Güdük’ün tabutunu sevenleri gözyaşlarıyla karşılayarak karanfil yağmuruna tuttu.

Törene, CHP Genel Başkan Yardımcısı Burhanettin Bulut, Belediye Başkanı Karalar, CHP Adana İl Başkanı Anıl Tanburoğlu, CHP Adana Milletvekilleri, Samet Güdük’ün ailesi, yakınları, sevenleri, siyasetçiler ve Adanalılar katıldı.

Saygı duruşuyla başlayan törende konuşan Samet Güdük’ün ağabeyi Mehmet Güdük, “Samet ailenin en küçüğüydü ama hepimizin ağabeyiydi. Samet umutluydu, sevgi doluydu, çalışkandı. -çalışıyor. Samet insanları, Adana’yı, ailesini, Adana Demirspor’u çok severdi. Her zaman ‘Güneşi göreceğiz. ‘Çocuklar’ derdi. Samet artık güneşe doğdu. Hepimize başsağlığı diliyorum” dedi.

Gözyaşlarına hakim olamayan Başkan Karalar şunları söyledi:

“Samet kardeşimizdi, yoldaşımızdı, güzel insandı. Adana’ya, onun bayrağına, Adana Demirspor’a aşıktı. Maalesef hain bir saldırıda kaybettik kendisini. Çok üzgünüz. Yetkililerle görüşüyorum. Bu cinayet Saldırganın ifadesinde belirttiği gibi borç ve borç meselesiydi: “Bu zayıf bir ihtimal. Gerçek ortaya çıkana kadar bu konudan asla vazgeçmeyeceğiz. Samet’in ne kadar sevilen bir insan olduğunu toplanan kalabalıktan bir kez daha anlıyoruz. Samet, kalbimizde yaşamaya devam edeceksin.”

Güdük’ün naaşı, Adana Büyükşehir Belediyesi önünde düzenlenen törenin ardından Seyhan İlçesi Karayusuflu Köyü Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu