Ekonomi

ABD’deki spot Bitcoin ETF’lerine 488 milyon dolarlık net giriş gerçekleşti

ABD‘deki spot Bitcoin ETF‘lerine 5 Haziran‘da toplam günlük net giriş 488 milyon dolar oldu. Bu giriş art arda 17. net giriş olarak kaydedildi. Yılın başlarında görülen en uzun pozitif seri yakalanmış oldu.

Borsa yatırım fonları, Salı günü görülen ikinci en yüksek günlük net girişlerin ardından dün de toplam 488,23 milyon dolarlık günlük giriş görüldüğünü açıkladı.

11 fonun tümü ya net giriş ya da sıfır akış bildirdi.

Net girişlere öncülük eden şirket, 221 milyon dolarlık bir girişle Fidelity’nin FBTC’si oldu. BlackRock’un IBIT’i, 155 milyon dolar ekleyerek fonlar arasında ikinci en büyük net girişi kaydetti.

Ark Invest ve 21Shares’in ARKB’si 71 milyon dolar gelir elde ederken Bitwise’ın BITB’si günlük 19 milyon dolarlık net giriş gördü. Grayscale’in GBTC’si 15 milyon dolarlık net giriş kaydederek üst üste ikinci net girişini yapmış oldu.

VanEck’in fonu 4 milyon dolarlık net giriş bildirdi. Invesco ve Galaxy Digital’in fonu da 4 milyon dolar kazandı.

En uzun pozitif seri yakalandı

Bu gelişmeyle birlikte 11 spot Bitcoin ETF’inin günlük net girişlerinin sayısı, art arda 17. günü doldurmuş oldu. Ocak Şubat aylarında kaydedilen en uzun pozitif akış serisi olarak devam ediyor.

11 spot Bitcoin ETF’inin toplam ticaret hacmi, Salı günü 2,78 milyar dolar ve Pazartesi günü 1,78 milyar dolara kıyasla dün 2,09 milyar dolara ulaştı.

Bu haber ilk önce Coin Mühendisi sitesinde yayımlanmıştır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu