Ekonomi

ABD ve AB yapay zeka alanında iş birliğini artırıyor

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan yaptığı yazılı açıklamada, ABD ve AB’nin yapay zeka, bilgi işleme ve zımni koruma teknolojileri konusunda daha fazla araştırma yapmak üzere her iki taraftan uzmanları getirmeyi amaçlayan bir idari düzenleme anlaşması imzaladığını duyurdu.

Anlaşmanın ABD-AB Ticaret ve Teknoloji Kurulu’nun (TTC) taahhütleri çerçevesinde imzalandığını kaydeden Sullivan, bu kapsamda hava ve iklim iddiası alanlarında yapay zekadan faydalanmak için gerekli araştırmaların destekleneceğini bildirdi. , acil durum müdahale prosedürleri, sağlık ve tıp alanındaki gelişmeler, elektrik şebekesi ve tarım optimizasyonu. .

İşbirliğimizi derinleştirmeyi dört gözle bekliyoruz.

Sullivan, “Araştırmamızın sonuçlarının ortaklığımızın ötesine geçeceğine ve uluslararası ortaklara ve küresel bilim topluluğuna fayda sağlayacağından eminiz.” dedi. değerlendirmesini yaptı.

Sullivan, bugünkü anlaşmanın açık, özgür ve güvenli bir internet ve dijital teknolojiler için imzalanan İnternetin Geleceği (DFI) üzerine inşa edildiğini belirterek, “Bu girişim aracılığıyla AB ile iş birliğimizi derinleştirmeyi dört gözle bekliyoruz” dedi. sözünü kullandı.

sokehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu