Haber

100 BİN LİRALIK KİRA TALEBİNİ REDDEDEN KİRACIYA BEYZBOL SOPASLI SALDIRI İDDİASI

BAŞAKŞEHİR’de, malikanede oturan Hasan Eğilmez’in (46) konutunun sahibi, iddiaya göre 30 bin lira olan kirasını 100 bin liraya çıkarmak istedi. İddiaya göre bu teklifi kabul etmeyen Eğilmez, konut sahibinin aralarında bulunduğu bir grup tarafından beysbol sopasıyla dövüldü. Bir yıldır ev sahibi tarafından taciz edildiğini ve tehdit edildiğini söyleyen Hasan Eğilmez, “Arkamdan beysbol sopasıyla 4-5 darbe vurdular. Tabii darbelerin etkisiyle yere düştüm. .Yerde kanlar içinde yatarken yine beysbol sopasıyla başıma vurdular.Güvenlik görevlileri müdahale etmeye çalıştı.Onlara da saldırdılar.Ardından bir arkadaşım beni aldı ve mekandan ayrıldık. direk hastaneye gittim. Çünkü aşırı kan kaybı vardı. Ben zaten bu insanları şikayet edeceğim.” söz konusu.

Ev sahipleri ile kiracılar arasında sık sık kira artış anlaşmazlıkları yaşanıyor. Başakşehir’deki tartışmanın bu nedenle kavgaya dönüştüğü iddia edildi. Ev sahibi, 3 yıldır Başakşehir’de bir site üzerinde oturan Hasan Eğilmez’e kirasını artırmasını söyledi. Eğilmez, ev sahibinin son 1 yıldır 30 bin lira olan ev kirasını 100 bin liraya çıkarmak istediğini iddia etti. Sitede ortalama kiranın 35 bin lira olduğunu söyleyen Hasan Eğilmez, ev sahibine kirayı 40 bin liraya çıkarmayı teklif etti. Eğilmez’in iddiasına göre dün akşam sitenin önünde evin sahibiyle karşılaştıklarında kulaktan kulağa tartışma başladı. Eğilmez’in yanında çocukları olduğu için tartışmayı uzatmadan evine gitti. Akşam yürüyüş yapmak için tekrar site önüne inen Hasan Eğilmez, bu sefer evin sahibi ve yanında 5-6 kişilik bir grupla karşılaştı. Eğilmez, evin sahibiyle konuşmak isterken, yanındaki diğer kişiler beyzbol sopalarıyla arkadan saldırdı. Başına ve vücudunun çeşitli yerlerine darbeler alan Hasan Eğilmez, arkadaşı tarafından hastaneye kaldırıldı. Darp ihbarı alan Eğilmez, karakola gidip ev sahibi ve kendisine saldıranları şikayet edeceğini söyledi. Eğmez yaşananları anlattı.

“100 BİN LİRA KİRA İSTEDİ”

46 yaşındaki Hasan Eğilmez, “Ailemle Başakşehir’de oturuyorum. Dün başımıza bir olay geldi. Bu aslında bir yıl öncesine ait. Bu kiracı mal sahibinin ev sahibinden bildiğimiz gibi. ev burada olmayacak bir fiyat istedi o 100 bin lira kira istedi bizde bildiğimiz için 40 bin lira teklif ettik burada bahsettiğim rakamları aşan daire yok yüksek sesle bizi dışarıda görünce bağırıyorlardı.halkın arasında kendilerini küçük düşürmeye çalışıyorlardı.olay dün büyümeye başladı.dün akşam 19.30 sularında çocuklar parkta oynuyorlardı.bir buçuk yaşında bir kızımız var.bizim 8 yaşında bir oğlum var.Ben onları konuta alırken tanıştık.Onlar da aynı blokta kaldıkları için bu kira konusunu tekrar tekrar gündeme getirdiler.Her gördüğünde açtığı gibi.I ‘Tamam anlaşacağız konuşuruz’ dedi, tekrar görüşürüz dedim, ‘Hayır şimdi görüşürüz’ dedi, ‘Teklifim geçerli’ dedim. ‘Hayır 100 bin lira istiyorum’ dedi. Ve üzerinde durdu. ‘Yoksa gideceksin, gitmek zorundasın’ dedi. ‘Burada çocuklar var, bu hiç hoş değil, yaptığınız bu’ dedim. Hala ısrar etti. Ben gidiyorum, dedim. Beni çekti ve itti ama cevap vermedim. Ondan sonra her zamanki gibi evime gittim. Evime gittiğimde akşam yürüyüşe çıktığımızda yine parkta buluştuk. Yine toplum içinde bağırdı ve saldırdı. Bir arkadaşım vardı, onu kendisi tuttu. Yaşımdan büyük olduğum için hiçbir şey yapmadım. Orada hiçbir şey söylemedim. Her zamanki gibi devam ettik dedi.

Beyzbol sopalı saldırıya uğradığını öne süren Eğilmez, “Bu şahıs biz yürürken bizi takip etti. Biz siteye geldiğimizde bu şahıs aslında plan yapan herkesi ayaklandırdı. Site içinde beyzbol sopalı bekleyenler vardı. , hatta birinde tabanca var.Bizi de silahla korkutmak istediğini gördük.Bu inince telefon etti.Site çıkışında biraz daha arabasında durdu.Sonra arabasında durdu. arada çıktı gerçek bana geldi ben de her zamanki gibi siper almak istedim çünkü o tek gelmemişti üzerimde 5-6 kişi vardı yürüdüm arkadakileri göremedim hızlı bir şekilde yanımdan geçtiler ve beysbol sopasıyla 4-5 darbe vurdular. onların darbesinin etkisiyle yere düşmem adettendi. yere düştüğümde bu kişi yine kafama vurdu, üstü örtülü Ben yerde yatarken kendi beyzbol sopasıyla kanlar içinde kaldı.Güvenlik güçleri müdahale etmeye çalıştı.Onlara da saldırdı. Daha sonra bir arkadaşım beni aldı ve siteden ayrıldık. Direkt hastaneye gittik. Çünkü çok kan kaybı oldu. Ortada oraya gittik, tedavi gördük. Bu kişiler hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Saldırı raporunu aldık. Şimdi böyle bir telaffuzları vardı. Biz devletiz, biz hukukuz, biz savcıyız, biz hukukçuyuz. Bu yüzden bugün şikayette bulunacağım çünkü hükümetime güveniyorum. Bundan sonraki süreci de sonuna kadar takip edeceğim” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu